Röportajlar
  Yazılar
  Yazarlar
  Kitap
  Konya - Tarihçe
  Mevlânâ
  Genel Merkez
  Linkler
  Arşiv
   


2017 yılı kültürel etkinlikler takvimi için TIKLAYIN.

KONYALI ÇOCUKLAR ZARİF AMCALARINI ANDILAR / TYB KONYA ŞUBESİ

TYB Konya Şubesi “Cahit Zarifoğlu Çocuk Şenliği”nin on üçüncüsü düzenledi. Şenlikte şair Atilla Yaramış’ın “Denize Atılan Mektup” kitabının yanı sıra, çeşitli hediyeler ve horoz şekeri çocuklara dağıtıldı.

Devamı »

TYB Konya Şubesi’nde “MUSTAFA KUTLU” Konuşuldu. / TYB KONYA ŞUBESİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nin 13 Mayıs 2017 tarihli programında, 2016 Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülünün sahibi, usta hikâye yazarı Mustafa Kutlu konuşuldu.

Devamı »

TYB Konya Şubesi’nde ''ŞİİR ELEŞTİRİSİ ÜZERİNE ” Söyleşi yapıldı. / TYB KONYA ŞUBESİ

Söyleşi formatında gerçekleştirilen toplantının moderatörlüğünü Mahalle Mektebi Dergisi Şiir Editörü Ömer KORKMAZ yaptı. Hayriye ÜNAL şiirde eleştiriyle ilgili konuşmasında “Kültür şehri diye bilinen İstanbul’da söylediklerimiz buhar olurken Konya’da insanların yüzlerinde bu yansımayı görebiliyoruz. Hayatta neyi ön plana koymuşsanız onu öne alırsınız. Yaptığınız işi sevmelisiniz, 24 saatinizi 48 saat olarak yaşayabilirsiniz. Yaşamak, var olmaktır. ”dedi.

Devamı »

TYB Konya Şubesi’nde “Kur’ân’da Kadın Algısı” konuşuldu. / TYB KONYA ŞUBESİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Betül Oruç kadınla ilgili meseleleri ele aldığı konuşmasında “Müslüman toplumun gündeminde olan ve pek çok tartışmanın yaşandığı konulardan biri de hiç kuşkusuz kadınla ilgili meselelerdir.

Devamı »

TYB Konya Şubesi’nde “Erol Güngör’de Dini Meseleler ve Çözüm Yolları” konuşuldu. / TYB KONYA ŞUBESİ

Konuşmacı Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akgül “Erol Güngör’de Dini Meseleler ve Çözüm yolları” konusunu anlattı.

Devamı »

TYB'DE "MESNEVÎ TERCÜMELERİNDE SON DURAK" KONUŞULDU / TYB KONYA ŞUBESİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, 2017 kültürel etkinlikleri programında, Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç yeni yayınlanan Mesnevi Tercümesi hakkında bilgi verdi

Devamı »

Konyalı Yazarlar Okurlarıyla Buluştu / TYB KONYA ŞUBESİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin yerel yazar üyeleri Kulesite'de okuyucularıyla buluştu. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla 2 Nisan Pazar günü saat 14.30'dan itibaren Konyalı Yazarlar okuyucularıyla sohbet edip kitaplarını imzaladılar.

Devamı »

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan TYB Konya Şubesi'ni ziyaret etti. / TYB KONYA ŞUBESİ

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan TYB Konya Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamı »

TYB'de "Şiirimizde Ortadoğu" Konuşuldu. / TYB KONYA ŞUBESİ

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ile Konya Büyükşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği 2017 bilimsel ve kültürel etkinliklerin dördüncüsünde bu hafta Şair ve yazar Ali Emre "Şiirimizde Ortadoğu"yu konuştu.

Devamı »

ULUSAL ÖLÇEKTE 15 TEMMUZ KONULU KARİKATÜR YARIŞMASI / TYB KONYA ŞUBESİ

ULUSAL ÖLÇEKTE 15 TEMMUZ KONULU KARİKATÜR YARIŞMASI

Devamı »

« GERİ | İLERİ »