TYB Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten yaptığı açıklamada Akademi Meram Hastanesi ile üyelerinin muayene ve tedavisi konusunda anlaşma yaptıklarını belirtti.

Hayri Erten yaptığı açıklamada Akademi Meram Hastanesi ile imzaladıkları sözleşmeye göre üyelerinin faydalanacağı konuları şu şekilde sıraladı.

1-SGK’dan yararlanan TYB Konya Şubesi üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları 1. Derece aile yakınları için Akademi Hastaneleri, muayene fark ücretlerinde % 20 indirim uygulayacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun belirlemiş olduğu ve alınmasını zorunlu kıldığı devlete katılım payı alınacaktır.

2-Akademi Hastaneleri, check-up paketlerinin TYB Konya Şubesi üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları 1. Derece aile yakınları tarafından kullanılması durumunda, check-up paket tutarı üzerinden % 20 indirim uygulayacaktır.

3-SGK’dan yararlanan TYB Konya Şubesi üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları 1. Derece aile yakınları Akademi Hastaneleri’nde indirimli sağlık hizmeti alabilmeleri için üye kimlik kartı ile müracaat edeceklerdir.

4-SGK’dan yararlanan TYB Konya Şubesi üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları 1. Derece aile yakınlarına randevularında öncelik sağlanacak ve rehberlik hizmeti verilecektir.