Anında Canlı Okey İndirme Siteleri 2022

Okey oyunu, geçmişten bu yana birçok insanın eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan bir etkinlik olmuştur. Kimi zaman insanların birbiriyle tanışmasını, kaynaşmasını sağlayan okey oyunu kimi zamanda 4 kişilik arkadaş gruplarının en keyifli şekilde vakit geçirmelerini sağlayan ilk etkinlik olmuştur. Daha önceleri kahvehaneler ya da oyun salonları gibi belirli yerlerde oynanan okey oyunu, günümüzde ise internete taşınmıştır diyebiliriz. Mevcut şartlarda her aktiviteyi, işi internetten halledebildiğimiz bir dönemde okey de diğer oyunlar gibi internetten kolayca oynanan bir oyun haline gelmiştir. Canlı okey, genellikle birbirini tanıyan ya da tanımayan insanların internet ortamında birlikte okey oynamasını sağlayan uygulamadır. İnsanlar bu anında canlı okey indirme siteleri 2022 ile kolaylıkla oyuna erişebilmektedir.

İnternetten oynanan okey oyununun da arkadaşlarınızla oyun salonlarında oynadığınız gibi aynı şekilde hiçbir fark olmadan oynayabilirsiniz. Hem de bunu internetten oynanabilmesi sebebiyle istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde yapabilmektesiniz. Okey oyunu her zaman en çok oynanan oyunlardan biri olmuştur. Günümüzde de internet ortamına taşınmasıyla beraber en çok oynanan oyunlardan biri olma özelliğini devam ettirmektedir. Okey oyunu 106 adet taştan oluşmaktadır. Bu taşlar 1’den 13’e kadar olmak üzere her sayıdan 8 adet ve 8 sayıdan da 4 farklı renk olmak üzere tasarlanmıştır. Yani oyunda 13 taşı 8 adet bulunur fakat bu 8 adet 2’şerli olarak farklı renklerde olmaktadır. Yani mavi 13 iki tane sarı 13 iki tane olarak söyleyebiliriz.

Canlı Okey Nasıl Oynanır?

Günümüzde birçok insan bir kahvehaneye ya da okey salonuna giderek okey oynamasını tercih etmez. Okey oyunu da aynı diğer aktiviteler gibi internetten kolaylıkla oynanabilen oyunlar arasında yerini almıştır. Dünyada ve ülkemizde uzun süredir etkili olan pandeminin de bunda etkisi büyük olmuştur. İnsanlar evlerinden çıkamadığı ve bir araya gelemediği dönemlerde evlerinde internet üzerinden birbirleriyle çeşitli oyunlar oynamışlardır. Çeşitli etkinlikleri de evlerinden beraber şekilde yapan insanlar için okey oyunu da en ön sıralarda yer almıştır. Canlı okey nasıl oynanır? diyerek merak eden insanlar artık birçok siteden ve uygulamadan bu oyunu oynayabilmektedir.

Okey 106 taştan oluşan bir oyundur. Taşlar belirli bir düzene göre oyunculara dağıtılır. Oyuncular yine belirli bir düzene göre bu taşları önlerindeki ıstakaya dizerler. Oyunda ya aynı renk sayıları aritmetik olarak sıralamalısınız. Örneğin mavi 2-3-4 ya da aynı sayıları farklı renk olarak dizmelisiniz. Örneğin sarı 12 mavi 12 kırmızı 12 gibi. Bu taşları kurallara göre dizdiğinizde en sonunda elinizde boşta bir taş kalacaktır. Bu taş sizin fazlalık taşınızdır. Bu taşı ortaya atarak bitmeyi sağlayabilirsiniz. Oyunun amacı elinizdeki taşları en uygun şekilde düzenleyerek elinizde taş kalmamasını sağlamaktır. canlı okey oynayabilmek için öncelikle bunu içeren uygulamaya ya da siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Genellikle oyun içi sanal parayla oynanan canlı okeyi, kayıt olduktan sonra kolaylıkla oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun canlı casino 2022 oyun listesi içerisinde de değerli bir yere sahiptir.

101 Canlı Okey

Günümüzde 7’den 70’ e herkesin en sevdiği oyunlardan biri olan okeyin internete taşınmasıyla beraber kullanıcılar da artık büyük oranda internetten oynamaya başladılar. Okeyin farklı bir versiyonu olan ve genellikle gençler arasında popüler bir konuma sahip olan 101 canlı okey, bu tür oyunlar arasında kendini en üst sıralara atmış durumda. 101 okey, normal okeyden kural olarak bazı farklılıklar içermekte. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; Mesela normal okeyde 5’erli taşlar dağıtılırken 101 okeyde taşlar oyunculara 7’şerli olarak dağıtılmaktadır. 101 okey genellikle gençler arasında büyük bir ilgi görmektedir. Elindeki taşların belirli bir düzene göre dizildikten sonra 101 sayısına ulaşmanın hedeflendiği oyunda, bu sayıya ulaştıktan sonra taşlar ortaya düzenli bir şekilde açılmaktadır. Bu oyundaki amaç oynayanların elinde en az taş bırakmaya yöneliktir.

Yani elinde en az taş kalan oyunun galibi olacaktır. Fakat bu miktar olarak taş sayısını ifade etmez. Taşların kendi üzerinde yazan sayılar önem taşımaktadır. 101 oyununda elini açamayan kişiler 101 ceza puanı yemektedirler. Oyunculardan biri elini ortaya sermeden direk bitmesi halinde rakip oyunculara 800 ceza puanı yazılmaktadır. Okey 101 oyunu genel olarak son zamanlarda klasik okey oyununun yerini almaya başlamıştır. Bundaki en önemli faktör genç kuşakların bu oyunu tercih etmesidir.