Okey – Canlı Hemen Oyna

Bir zamanlar bir araya gelen arkadaşlar bakımından en çok tercih edilen oyunlarından biri olan okey, günümüzde ise online ortamlarda daha fazla tercih edilmeye başlandı. Eskiden 4 kişi bir araya gelince ilk akla gelen oyun okey olmaktaydı. Fakat bugünlerde insanlar bir araya gelip oynamaktansa online olarak internetten bir araya gelerek oynamayı daha fazla tercih eder oldular. Dijitalleşmenin hat safhada olduğu bugünlerde, oyunlar ve firmalar da etkinliklerini internet ortamına tamamen yansıtmaya başladılar. Bunlardan en önemlisi de tabi ki okey oyunu oldu. Okey oyunu tercih edilmesi ve popülerliği bakımından en çok oynanan oyunlar listesinde en ön sıralarda yer almaktadır. Bu sebepten dolayı okey oyununun online ortamlarda oynanmasıyla beraber kısa süre içerisinde birçok kullanıcı bu kervana dahil oldu. Çoğu oyuncu okey-canlı hemen oyna olarak oynamayı tercih ediyor.

Günümüzde zaten hemen hemen her şey internetten yapılmaktadır. Oyunlar ve eğlence sektörü de bu online ortamlardan en çok payını alan sektör oldu. Aslında bu eğlence ve oyun sektörünün online ortamlara yansıması da diğer sektörlere göre kolay olmaktadır. Canlı şekilde oynanan okey oyunu gerçekteki gibi tanıdığımız ya da tanımadığımız insanlarla bir arada oynanabiliyor. Dileyen kişiler 4 kişi arkadaş olarak oyuna girmekteler. Dileyen kişiler de tanımadığı insanlarla oynayarak yeni kişiler tanımaya çalışmaktadır

Okey – Canlı Kuralları

Okey oyunun online ortamda oynanmasıyla beraber artık birçok insan da fiziksel olarak oynamak yerine internetten oynamaya başladı. Her işlemin internetten yapıldığı günümüz şartlarında bu duruma çok şaşırmamak gerekir. Online ortamda oynanan okeye bazı insanlar ise hala alışamadı. Bazı insanlar oyunun kurallarının farklı olduğunu düşünmekteler. Fakat böyle bir durum yoktur. Okey-canlı kuralları bakımından tamamen normal oynanan okeyle aynıdır. Normal okeyde 106 taştan oluşur ve herkese 5’li per dağıtılır. Online ortamda oynanan canlı okeyde de durum böyledir. Yani online okey tamamen normal bildiğimiz okeyle aynı kurallara sahiptir.

Dağıtılan perler sonucunda oyuncular elindeki taşları aritmetik olarak aynı renkte sıralamaya ya da aynı sayı olarak fakat farklı renklerde dizmeye çalışırlar. Bu dizmeyi ilk başaran oyuncu elindeki fazlalık taşı yere atarak oyunu bitirerek kazanan kişi olur. Oyuncular için bu dizmenin yanı sıra ikinci bir alternatif dizme yöntemi bulunur. Fakat bu yöntemle oyunu kazanmak biraz zor olabilir. Bu yöntem çift gelen taşları bir arada dizmektir. Taşlar renkleri ve sayıları bakımından tamamen uyumlu olmalıdır. Örneğin siyah 5 ikisi bir per yapar. Fakat dediğimiz gibi, bu yöntemle oyunu kazanmak oldukça zordur. Çünkü her taştan 2 tane bulunur ve oyun içinde o 2 taşında sizi bulması zor bir ihtimal olabilir. Okey 4 kişiyle oynanan oldukça eğlenceli bir oyundur. Oynarken kazanmak bir yana eğlenmek her zaman ilk amaç olmalıdır

101 Okey – Canlı Kuralları

Okey oyunu yıllardır oynanan ve oldukça popüler bir oyundur. Bir araya gelen arkadaşların oyun oynamak istediklerinde ilk akıllarına gelen oyun genellikle okey olmaktadır. Fakat son zamanlarda okey oyununun farklı bir versiyonu olan 101’ de oldukça fazla oynanmaktadır. Online olarakta oynanabilen 101 oyunu okeye benzerlik ve farklılıklar göstermektedir. Okey oyunundan faklı olarak daha en başta oyunculara 5’erli değil 7’şerli perler dağıtılmaktadır. 101 oyununda oyunun amacı, oyuncunun elindeki taşlarla per yaparak perdeki sayıların toplamının 101’e ulaşmasını çabalamasıdır. 101 okey-canlı kuralları aslında normal okey gibi oldukça basittir. Çoğu kişi çekimser yaklaşabilir fakat genellikle bir defa oynayan bir daha normal okey oynayamaz. Sürekli bu oyunu oynamaya başlayan kişiler normal okeyin artık bunun kadar keyif vermediğini söylemektedir.

101 oyununda temel amaç elimizde olabildiğince az taş bırakmaktır. Bunun için de elimiz 101 sayısına ulaştığında elimizi masaya yani ortaya açarız. Başkaları da elini açtıysa elimizdeki taşları onların taşlarına işleyebiliriz. Bu işleme şekli perlerin devamı niteliğinde olmalıdır. 101 okey oyunu oldukça fazla ceza içeren ve belirli kurallara sahip oyundur. Fakat bu kuralları ve cezaları çok kısa süre içerisinde benimseyebilirsiniz. Bu basit kuralları öğrendikten sonra oyundan oldukça fazla keyif alabilirsiniz. Oyunda eli 101’e ulaşamayan ve elini açamayan oyuncular 101 ceza puanı yemektedir. Şu unutulmamalıdır. 101’de yegane amaç elinizde daha az sayı kalmasını sağlamaktır. Canlı casino 2022 içerisinde değerli bir yere sahip olan okey ile siz de kazanabilirsiniz. Okey – canlı hemen ile siz de kazanın.